İnternet Sitesi Gizliliği

Bilgilerinizi Nasıl Kullanıyoruz ve Yönetiyoruz

Anahtar Bilgiler

Kellogg Europe Trading Limited (“Kellogg”) gizliliğinize saygı duyar. Kişisel verileriniz için güvenlik tedbirleri uygular ve kişisel verilerinizi, yürürlükteki veri gizliliği düzenlemelerine göre yönetiriz.

Kellogg, kişisel verilerinizin Veri Denetleyicisidir. Bu Gizlilik Bildirimi’nde belirtilen ilkeler, bu bildirimde açıklanan amaçlar doğrultusunda Kellogg’un, Veri Denetleyicisi olarak kişisel verilerinizi aldığı her durum için geçerlidir. Bu amaçlar, bu internet sitesinde yer alan ya da aşağıda bahsedilen çeşitli faaliyetlere katılım amacıyla verilerin işlenmesidir.

Kellogg’a verdiğiniz kişisel verileriniz hakkında cevaplanmasını isteyeceğinizi düşündüğümüz birkaç anahtar soruyu kendimize sorduk. Bu cevaplar, ilgili mevzuata göre, kişisel verileriniz ile ilgili haklarınız hakkında, kişisel verilerinize ilişkin Kellogg’un uyguladığı güvenlik tedbirleri hakkında ve bu tür konulan kişisel verinin kullanımı hakkında sizi bilgilendirecektir. Bu bilgilerin yararlı olacağına inanıyoruz.

Kişisel verileriniz hakkında bir talebiniz olması durumunda ya da bu uygulamalar hakkında sorularınız olursa, lütfen aşağıda 5. Paragrafta yer alan adresten Kellogg ile iletişime geçin. Bu Gizlilik Bildirimi, özel bir sorunuz olması durumunda hepsini okumanıza gerek kalmadan cevaba ulaşmanız için tasarlanmıştır. Eğer hepsini okumak isterseniz, lütfen çekinmeyin. Aşağıda eksiksiz olarak düzenlenmiştir.

İlgili bilgiye yönlendirilmek için lütfen aşağıdaki konulardan birini tıklayın.

 1. Kellogg’un internet sitesi üzerinden topladığı kişisel veriler, Kellogg’un bunları nasıl topladığı ve işleme amaçları
 2. Kellogg’un güvenlik tedbirleri
 3. Kellogg, kişisel verilerinizi nasıl kullanır
 4. Kellogg, kişisel verilerinizi kime ve neden açıklar
 5. Haklarınız
 6. Kişisel verilerinizin gönderileceği ülkeler ve gönderilme nedenleri
 7. Kellogg, ‘Çerezleri’ ve diğer benzer teknolojileri neden ve nasıl kullanır
 8. İnternet sitesi kişiselleştirme
 9. Kellogg’un çocuklardan veri toplama politikası
 10. Bu Gizlilik Politikası’nda yapılan değişiklikler
 11. Kişisel verilerinizin saklanması
 12. Kellogg ile iletişime geçme

1. Kellogg’un internet sitesi üzerinden topladığı kişisel veriler ve Kellogg’un bunları nasıl topladığı

İsterseniz, kişisel verilerinizi siz sağlayabilirsiniz. Biz sadece SİZİN bize vermek istediğiniz veya hizmetlerimizin size sunulması (ve geliştirmesi) için gereken kişisel verileri toplarız. İsim, yaş, cinsiyet, adres ve e-posta adresinin yanı sıra, bağlantı ve sistem bilgileri gibi kişisel verileri doğrudan toplarız. Kişisel verilerinizin işlenmesi için yasal dayanak izniniz ve/veya ticaret yapmakla ve sizin için değerli olabilecek ürünler ve hizmetler sunmaktaki meşru çıkarımız gibi geçerli tüm diğer yasal dayanaklardır. Verdiğiniz herhangi bir izni, Paragraf 5’te yer alan iletişim yöntemlerini kullanarak istediğiniz zaman geri alabilirsiniz.

Size ürünlerimiz hakkında bilgi verebilmemiz, yarışmalara ve anketlere katılımınızı sağlamamız, sorularınıza ve yorumlarınıza yanıt vermemiz ya da sadece, ilginizi çekebilecek Kellogg’taki heyecanlı gelişmelerden haberdar olmak için bize e-posta adresinizi, adınızı, telefon numaranızı vb. bilgileri vermek isteyebilirsiniz. Bazı internet sitesi fonksiyonları, bilgilerini vermeyen kullanıcılar ya da çerezlerin ve internet sitesindeki benzer teknolojilerin kullanımına izin vermeyen kullanıcılar için geçerli olmayabilir. Ayrıca, kişisel verilerinizi sağlamamayı seçmeniz halinde, size ürünlerimiz veya hizmetlerimizi sunamayız ve diğer destek ve yanıtları sağlayamayız.

Ayrıca, kariyerinizi Kellogg’ta geliştirmek isteyebilir ve çevrimiçi işe alım sitemize CV’nizi yollayarak eleman açığı için başvurabilirsiniz.

Başa dön

2. Kellogg’un Güvenlik Tedbirleri

Kellogg, Veri Koruma mevzuatı uyarınca güvenlik tedbirleri alır. Kellogg, veri kaybını önlemek, veri bütünlüğünü korumak ve veri ulaşımını düzenlemek amacıyla bazı güvenlik tedbirleri tasarlamıştır. Sadece yetkili Kellogg çalışanları ve verileri bizim adımıza işleyen Üçüncü Taraf servis sağlayıcılarının yetkili çalışanları, kişisel verilerinize erişim sahibidir. Kişisel verilerinize erişebilen tüm Kellogg çalışanlarının Kellogg Gizlilik Sözleşmesine bağlı kalmaları gerekmektedir ve tüm üçüncü taraf servis sağlayıcılarından, kişisel verilerinize erişecek çalışanlarının gizlilik anlaşmasını imzalatmalarını sağlamaları talep edilir. Ayrıca; ilgili kanunlarda öngörülen güvenlik düzeyinin sağlanmış olduğundan ve kişisel verilerinizin, Kellogg’un belirlediği talimatlar doğrultusunda işlendiğinden emin olmak için, Kellogg için veri işleyici olarak hareket eden Üçüncü Taraf servis sağlayıcıları ile gerekli sözleşmeler yapılmıştır.

Lütfen 4. Soruya bakın – Kellogg, kişisel bilgilerinizi kime ve neden açıklar?

Başa dön

3. Kellogg, kişisel verilerinizi nasıl kullanır

Kişisel verileriniz yalnızca, Kellogg’a verdiğiniz amaçlar doğrultusunda kullanılır ve bu amaçlar, kişisel verilerinizi verdiğiniz sırada size belirtilmiştir. Bu veriler aynı zamanda; yönetim, destek, servislerimiz hakkında geri bildirim almak, güvenlik, kanun ya da sözleşme şartlarının ihlalini engellemek ve doğrudan pazarlama amaçları için kullanılacaktır. Avrupa Ekonomik Alanı (“AEA”) dışında kalan kuruluşlara yapılan bildirimler de dahil olmak üzere, kişisel verileriniz şirketin satılması ya da yeniden yapılanması veya kanun ya da uygulanan düzenleme gerekli görürse veya izin verirse üçüncü taraflara (iş hayatı kapsamında olan bilgiler) açıklanabilir.

Başa dön

4. Kellogg, kişisel verilerinizi kime ve nasıl açıklar

Kellogg; kişisel verilerinizi, yasaların gerektirmesi dışında kendi amaçları için kullanacak olan hiçbir Üçüncü Taraf şirketle (örneğin Kellogg Group bünyesinde olmayan bir kuruluş) asla paylaşmaz. Kellogg, dünya çapında faaliyet gösteren bir grubun parçası olduğundan, kendi takdiri doğrultusunda kişisel verilerinizi Kellogg Group’daki başka bir veri denetleyicisine aynı amaçlarla kullanılmak üzere aktarabilir veya açıklayabilir ve siz, bu aktarma veya açıklama işlemini kabul etmiş sayılırsınız. Kişisel verileriniz Kellogg Group içindeki başka bir veri denetleyicisine aktarılır veya bildirilirse, bu diğer veri denetleyicisi de kişisel verilerinize ilişkin olarak Kellogg ile aynı haklara ve yükümlülüklere sahip olur.

Kellogg, sizin onayınızla kişisel verilerinizi, ürünler ve hizmetleri sağlamamız konusunda bize destek olan ve teknik işlemleri gerçekleştirenler gibi Üçüncü Taraflarla (mesela Kellogg Group bünyesinde olmayan bir kuruluş) ancak aşağıda belirtilen sınırlı koşullarda paylaşabilir:

 • Bu internet sitesini yönetmeye veya girilen verileri işlememize yardım eden “Üçüncü Taraf Veri İşlemcilerimiz” (fulfillment ve aktivasyon iş ortaklarımız, dijital ajanslar, hosting hizmeti sağlayıcıları, veri depolama hizmeti sağlayıcıları ve diğer teknik iş ortaklarımız gibi hizmet sağlayıcılar) verilerinize ulaşabilir. Bu iş ortaklarının bazıları sizin bu internet sitesine eriştiğiniz ülke dışında başka bir ülkede bulunuyor olabilir.

Başa dön

5. Haklarınız

Kellogg’tan sizinle ilgili saklamakta olduğu tüm bilgileri size sağlamasını isteme hakkına sahipsiniz. Kişisel verilerinize erişmek isterseniz “Hesabım” düğmesine tıkladığınızda kişisel verilerinizi veya tercihlerinizi güncelleme fırsatına sahip olursunuz. Kellogg’tan kişisel verilerinizi değiştirmesini, engellemesini, tamamlamasını ve silmesini, kullanımlarını kısıtlamasını ve verilerinizi başka bir kuruluşa göndermesini isteme hakkına sahipsiniz. Kişisel verilerinizin nasıl kullanıldığıyla ilgili ek bilgi talep etme hakkına sahipsiniz. Ayrıca verilerinizin Kellogg tarafından bazı durumlarda işlenmesine itiraz etme ve verilerinizi işlemek için sizden izin almışsak, bu izninizi geri çekme hakkınız da bulunmaktadır. Ayrıca yukarıda belirtilen haklardan herhangi biriyle ilgili destek almak isterseniz DataPrivacyOfficer@kellogg.com, adresinden Veri Koruma Görevlimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Öte yandan, bu haklarla ilgili bazı istisnalar söz konusudur. Örneğin, bilgilerin verilmesinin başka bir kişinin kişisel bilgilerini açığa çıkarması ya da Kellogg’un bu bilgileri açıklamasının yasalarca engelleniyor oluşu gibi bazı durumlarda kişisel verilere erişilmesine izin verilmeyebilir. Buna ek olarak, Kellogg, verilerinizin işlemesinin yasal olarak gerekli olduğunu gösterebilmesi halinde de, siz izninizi geri çekseniz bile verilerinizi saklayabilir.

Yanıt bulmamış sorularınız varsa, veri koruma makamlarına şikâyette bulunma hakkına da sahipsiniz. İlgili veri koruma mercisi Data Protection Commission (“DPC”) Ireland (https://www.dataprotection.ie) olacaktır.

Başa dön

6. Kişisel verilerinizin gönderileceği ülkeler ve gönderilme nedenleri

Kellogg global bir şirkettir ve kişisel verileriniz uluslararası sınırlar üzerinden aktarılabilir. Kişisel verileriniz, bu verileri verdiğiniz ülkeden, farklı seviyelerde veri koruma kanunları olan ülkelere aktarılabilirler. Kellogg (Veri Denetleyicisi ve Verileri Yurt Dışına Aktaran Veri Sorumlusu olarak), kişisel verilerin yurt dışına aktarılması için kendi yetki alanındaki güvenlik tedbirlerini (yerel veri koruma düzenlemeleri gerektirdiği takdirde) uygular. Yerel Veri Koruma Düzenlemelerinin gerektirdiği durumda Kellogg, kişisel verilerinizi alan Kellogg Group ya da Üçüncü Taraf Veri İşleyicileri gibi kuruluşlarla; güvenlik tedbirlerinin uygulandığına dair garanti vermeleri için ve kişisel verilerinizin sadece Avrupa Birliği Veri Koruma kanunları doğrultusunda işleneceğine dair düzenlemeler yapar.

Eğer veriler, AEA sınırları içinden AEA sınırları dışında kalan bir yetki alanına aktarılırsa, bu işlem, standart veri koruma sözleşmesi maddelerini içeren bir Veri Aktarma Anlaşması uyarınca yapılır. Avrupa Komisyonu, Avrupa dışına aktarılan kişisel bilgilerle ilgili koruma önlemleri sağlayan standart veri koruma sözleşme maddeleri (Model Maddeler olarak bilinirler) benimsemiştir. Kişisel verileri Avrupa dışına aktarılırken Model Maddeleri kullanırız. Kişisel verilerinizin uluslararası aktarımı hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz,DataPrivacyOfficer@kellogg.comadresinden Veri Koruma Görevlimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu internet sitesinin kullanılmasını mümkün kılan sunucu, internet sitesine eriştiğiniz ülkeden başka bir ülkede bulunuyor olabilir. İnternet sitesinin sağlayıcısı, kişisel verilerinizin AB Veri Koruma Kanunları uyarınca yönetildiğini garantileyen bir sözleşmeye tabidir. Sağlayıcı, sadece Kellogg’un direktifleri doğrultusunda hareket eder ve kişisel verilerinizi güvende tutmak için gerekli olan tüm teknik önlemleri uygular.

Başa dön

7. Kellogg, ‘Çerezleri’ ve diğer benzer teknolojileri neden ve nasıl kullanır

Kellogg, ziyaret ettiğiniz internet sitelerince ya da açtığınız e-postalarca bilgisayarınıza konulan küçük metin dosyaları olan Çerezler’in yanı sıra Flash Çerezler ve web işaretçileri gibi diğer benzeri teknolojileri kullanır. Bu teknolojiler, internet sitelerinin çalışması veya daha verimli bir şekilde çalışması için ve ayrıca, ticari ve pazarlama bilgilerini sitenin sahibine sağlamak, tarayıcı türü ve işletim sistemi, ziyaret edilen sayfalar, sitede izlenilen yol, ISS etki alanı vb. gibi kişisel verileri toplayıp ziyaretçilerin, internet sitesini nasıl kullandıklarını görmek için yaygın bir şekilde kullanılır. Çerezler ve benzeri teknolojiler, internet sitesini sizin ihtiyaçlarınıza uyarlamamız için bize yardım ederler.

Çerezlerden elde edinilen bu tür bilgiler Kellogg Group ya da yetkili veri işleyicilerimiz dışında hiç kimseyle paylaşılmayacaktır. Bu bilgiler, istek dışı izinsiz gerçekleştirilen haberleşmeler için kullanılmayacaktır. Bilgisayarınızda bulunan Çerezler, adınızı içermezler fakat IP adresinizi içerirler. Çoğu durumda, kullanıcının oturumu iptal edildikten sonra, çerezlerde bulunan bilgiler Kellogg tarafından elde edilmez.

Bilgisayar ayarlarınızın, Çerezleri kabul edip etmeme konusundaki isteğinizi yansıttığından lütfen emin olun. Tarayıcınızı, çerezleri kabul etmeden önce sizi uyarması için ayarlayabilirsiniz ya da çerezleri direkt reddetmek üzere ayarlayabilirsiniz ki bu durumda internet sitesinin tüm özelliklerine erişme imkanınız olmayabilir. Bu işlemi nasıl yapacağınızı öğrenmek için tarayıcınızın “Yardım” düğmesine basın. Bazı Flash Çerezler bu tür ayarlardan etkilenmeyebilir. Bu ve diğer Kellogg internet sitelerini kullanmak ve bu sitelerde gezinmek için çerezlere sahip olmak zorunda değilsiniz. Farklı bölgelerde farklı bilgisayarlar kullanmanız durumunda, her tarayıcının sizin çerez tercihlerinize uygun olup olmadığını kontrol etmeniz gerektiğini unutmayın.

(Çerezler ve onları reddetme hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen www.allaboutcookies.orgsitesini ziyaret edin.)

Başa dön

8. İnternet sitesi kişiselleştirme

Onayınızla ve aşağıda belirtildiği üzere, online olarak ilgi alanlarınızı belirleyip kaydolurken bize verdiğiniz bilgileri kullanabiliriz. Böylelikle siteyi ziyaret ettiğinizde, teklifleri ve sizi ilgilendiren bilgileri kaçırmadığınızdan emin oluruz.

Kellogg ve onun adına reklam yapan saygın üçüncü taraf şirketler, istatiksel analizler, satışlar ve pazarlama araştırmaları, sayfa kullanım takibi ve kullanıcıların internet sayfası üzerinde kullandıkları yol, site içeriğini hedefleme, pazarlama kampanyalarını hedefleme ve doğrudan pazarlama e-postaları, internet sitemizdeki ve diğer sitelerdeki reklam banner’larını hedefleme ve internet sitemizdeki reklam banner’larının ve pazarlama ortaklarımızın internet sitlerinden bizim internet sitemize gelen diğer linklerin takibi ile ilgili kullanım bilgilerini toplayacaklardır.

Ayrıca, sizin hakkınızda topladığımız, bireysel bir hesaptan gönderilen pazarlama e-postası aracılığıyla sitemize ulaşıp ulaşmadığınız, kullanıcı kaydınız (eğer oturum açtıysanız) ve cihazınızda önceden bulunan çerezler bağlamında depolanan internet kullanım verileri gibi diğer bilgileri internet kullanım bilgileri ile birleştirebiliriz. Bu bilgileri saklıyoruz ve böylelikle, müşterilerimizin sitemizi nasıl kullandığı, ilgi alanları ve tercihleri hakkında daha iyi ve detaylı bilgiye sahip oluyoruz. Bu bilgileri, satış ve pazarlama araştırmalarımızda ve sitemizin uyarlanması, pazarlama kampanyalarımız ve özellikle sizinle olan e-posta iletişimlerimiz için kullanabiliriz.

Başa dön

9. Kellogg’un çocuklardan veri toplama politikası

16 yaşın altındaki çocukların kişisel verilerini toplamıyoruz.

Başa dön

10. Bu Gizlilik Politikası’nda yapılan değişikler

Kellogg, bu Gizlilik Politikası’nda zaman zaman bazı değişiklikler ve düzeltmeler yapabilir. Değişikliklerin önemli olduğunu düşünüyorsak, aşağıdaki yöntemlerden birini (ya da daha fazlasını) kullanarak sizi bilgilendiririz: (1) değişiklikleri bu sitede yayınlamak veya (2) değişikliklerle ilgili size bir e-posta veya mesaj göndermek. Ayrıca size bu önemli değişikliklere izin verme imkânı da sağlarız. Değişiklikler, değişikliklerin yayınlanmasından ve sizin, değişiklikler geçerlilik kazandıktan sonra siteyi kullanmaya devam etme suretiyle değişiklikleri kabul etmenizden sonra geçerlilik kazanır.

Başa dön

11. Kişisel verilerinizin saklanması

Kellogg, bilgilerinizi gerektiği müddetçe ve yalnızca bu politikada belirtilen amaçlar doğrultusunda saklayacaktır. Kellogg, bilgilerinizi yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmek (örneğin, yürürlükteki vergi/gelir kanunlarına uymak için bilgilerinizi saklamamız gerekiyorsa), ihtilafları çözüme ulaştırmak ve anlaşmalarımızı tatbik etmek için gerekli olduğu ölçüde saklayacak ve kullanacaktır. Ayrıca şirket içi analizler yapmak amacıyla da günlük dosyaları saklarız. Bu günlük dosyaları, internet sitesi güvenliğinin sağlanması veya internet sitesinin işlevselliğinin geliştirilmesi amacıyla kullanılmaları veya daha uzun süre saklamamız yönünde yasal bir yükümlülüğe sahip olmamız durumları haricinde kısa süreliğine saklanırlar.

Başa dön

12. Kellogg ile iletişime geçme

Yürürlükteki Avrupa Birliği veri koruma yasalarının amaçları doğrultusunda kişisel bilgilerinizden sorumlu veri denetleyicisi:

Kellogg Europe Trading Limited, ATTN: Data Protection Officer, Airside Business Park, Lakeshore Drive, Swords, Co. Dublin, Telefon: +353 1 883 0702. E-posta:DataPrivacyOfficer@kellogg.com.

Bu Gizlilik Bildirimi ya da veri toplama uygulamalarımız hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen yukarıda yer alan adres, telefon numarası veya e-postadan bizimle iletişime geçin ve ikamet ettiğiniz ülkeyi ve sorunuzun mahiyetini bildirin. Ayrıca, aşağıdaki bağlantıdan da bize ulaşabilirsiniz:
Bize ulaşın bağlantısı

Başa dön